Аstrologija ir vardo išrinkimas
2010-09-29

Аstrologija ir vardo išrinkimas
Vardo reikšmė žmogaus gyvenima visada jaudino ir jaudins žmoniją. Per daugelį amžių susidarė nuomonė, kad per vardą žmogui galima perduoti tam tikrus charakterio bruožus ir likimą.
Astrologijos pagalba atitinkančio žmogaus charakterį vardo parinkime — ne mūsų dienų atradimas. Pietryčių Azijoje nuo neatmenamų laikų vardą duoda astrologas, kuris kruopščiai išstudijuoja kūdikio horoskopą ir surandą tinkamą sąskambį, kuris tampa vardo pagrindu. Pats didžiausias dėmesys skiriamas pirmai vardo raidei.
Prieš Naujuosius metus mes prisimename kiniečių horoskopą, bet mažai kas žinome, kad kiniečių astrologijoje pačia svarbiausia užduotimi laikomas teisingai skambantis ir prasmingai (hieroglifais) užrašytas žmogaus vardas. Pagal daocizmo filosofiją, kiekviename žmoguje turi būti sukurta universali harmonija, kurią padeda sukurti tam tikras sąskambis. Ieškodamas vardo, astrologas atkreipia dėmesį į pačius silpniausius žmogaus bruožus ir stengiasi juos subalansuoti. Pavyzdžiui, jo horoskope nepakankamai išvystytas ugnies elementas. Tada parenkamas «ugningas» skambėjimas ir vardo parašyme gali būti įterptas hieroglifas, pagal savo reikšmę atspindintis ugnies stichiją, kad išorėje susibalansuotų tai, ko trūksta viduje.
Kiekviena abėcėlės raidė turi tam tikrą garsinę ir spalvinę vibraciją. Būtent todėl vardai, kuriais jauni tėveliai vadina savo naujagimius, atitinka planetų judėjimo padėtį danguje. Juk kiekviena planeta spinduliuoja tam tikrą spalvos spektrą (o gal ji turi ir garsų spektrą, kurio mokslas dar neįrodė). Todėl kai kurie vardai tampa madingi, o kai kurie visai nenaudojami — jie pasidaro svetimi gamtos ritmui ir mums. Kaip pavyzdį išnagrinėkime keletą raidžių. Raidė «A» — pirmoji abėcėlės raidė, iš tiesų turinti tam visas teises. Šitas garsas išreiškia energiją laisvai, ryškiai ir garsiai. Psichologiškai ši raidė turi savyje audringą kažko naujo pradžią, jėgą ir drąsą bei laisvą, neturintį jokių kliūčių, energijos tekėjimą. Astrologiškai ji atitinka Saulę, kuri mums duoda gyvenimą, ir Marso planetą. Jeigu ji yra varde, o ypač, jei ja prasideda vardas, tai žmogus įgauna lyderystės, meilės laisvei ir stipraus charakterio bruožus. Pavyzdžiui: Algirdas, Algimantas, Antanas, Augustas, Adomas, Aldona, Agnė, Adelė, Aurelija.
Garsas «R» — labai sudėtingas garsas, reikalaujantis daug energijos ir įgūdžių. Vaikai jį ilgai ir sunkiai įsisavina. Šitas garsas vibruoja, leisdamas įveikti kliūtis, skatina valios pastangas ir pasiryžimą. Jis perduoda stiprų potencialą ir, būdamas varde, suteikia jam savo energijos. Pavyzdžiui: Remigijus, Robertas, Rolandas, Regina, Roma, Rūta, Renata, Reda.
Svarbu visada prisiminti, kad vardas — tai ne drabužis, kurį galima apsivilkti šventėms, padovanoti arba iš viso išmesti. Vardo reikšmė — žmogaus asmenybės dalis, duodama tik vieną kartą. Todėl prieš išrinkdami kūdikiui vardą, pasikonsultuokite su savo parapsichologu — astrologu: 1) vardas turi būti lengvai ištariamas; 2) turi derintis su pavarde; 3) turi būti lengvai įsimenamas; 4) nuo vardo turi būti galima padaryti mažybines-malonines jo formas; 5) neturi kitiems žmonėms sukelti nemalonių asociacijų.
Daugelis jaunų tėvų labai rimtai žiūri į vardo parinkimą savo kūdikiui, bet vis tiek seka tam tikra mada. Šios mados tendencijos matomos 12 metų laikotarpyje, jeigu pažiūrėtume į populiariausių vardų TOP 10 Lietuvoje.
Anksčiau tokių tyrimų niekas nedarė ir todėl nebuvo antroponiminės (mokslo apie vardus) statistikos dėl vienos paprastos priežasties: nebuvo kompiuterinio tinklo. Mano paskaičiuoti vardai, kuriais pavadino vaikučius nuo 1999 iki 2010 metų pirmojo pusmečio, remiantis statistiniais duomenimis, atrodo labai įspūdingai.
Į pačius populiariausius berniukų vardus įeina 21 vardas. Šiose populiarumo lenktynėse 12 metų laikotarpyje lyderiauja trys vardai: Lukas, Matas ir Dovydas. Nuo jų nedaug atsilieka Mantas ir Rokas — 11. Toliau eina Dominykas – 8, Nojus – 8, Tomas – 6, Deividas – 6, Martynas – 6, Karolis – 5, Ignas – 5, Paulius – 4, Kajus – 3, Augustas – 2, Arnas – 2, Nedas — 2, Titas – 2 ir paskutinėse vietose Jokūbas – 1, Jonas – 1, Gustas – 1.
Norisi keletą žodžių pasakyti apie lyderius vardus ir jų charakterį.

Lukas
Kilmė: lotinu, graikų
Vardo reikšmė:— šviesus (lot.). Rusiškas vardo Lukas variantas. Iš graikiško vardo Λουκας (Loukas), kuris reiškia „iš Lukanijos, lukanietis“ (regionas Italijoje).
Zodiako ženklas — Skorpionas. Planeta — Plutonas. Spalva — raudona.
Asteroidas – Lucas ( eilės Nr.9349 )
Asteroidai — nedideli dangaus kūnai, kurių dydis siekia nuo keleto metrų iki keleto tūkstančių kilometrų. Jie, kaip ir meteoritai, sudaryti iš geležies, nikelio ir skirtingų akmens kilmių. Pagal savo sudėtį jie artimi Žemės grupės planetoms. Tokį pavadinimą asteroidai gavo dėl savo panašumo į žvaigždes, stebint juos per teleskopą. Kadangi jie nedideli, kaip ir žvaigždės, atrodo tik taškeliais. Žodis asteroidas reiškia «panašus į žvaigždę».
Charakteris.
Lukas — dalykiškas žmogus su tvirtais principais, atkaklus ir dažnai užsispyręs. Jo intuicija gerai išvystyta, tačiau jis niekada neskuba su išvadomis. Protas šaltas, bet pats jis švelnus, geraširdis, nemėgstantis sukelti žmonėms kliūčių blogais poelgiais. Lukas labai jautrus neteisybei. Jo charakteris nepriklausomas, nors ir labai uždaras.

Matas
Kilmė: hebrajų
Vardo reikšmė: vardo Motiejus (Matiejus) trumpinys. Motiejus, Matiejus – iš hebrajų — Jahvės (Dievo) dovana.
Zodiako ženklas — Vėžys. Planeta – Mėnulis. Vardo spalva — geltona.
Asteroidas – Mats ( eilės Nr. 5934 )
Charakteris.
Nervingo, greitai susijaudinančio tipo žmogus, aštriai į viską reaguojantis, kaip ir jo totemas — jaguaras. Jo prigimtis paslaptinga.Vidinis gyvenimas turtingas ir padorus, bet jis atviras ir aplinkiniam pasauliui. Dažnai kišasi į svetimus reikalus, bet ne iš nesveiko smalsumo, bet dėl noro padėti kitiems. Jautrumas veikia nervų sistemą. Matas ypatingai jausmingas ir smalsus. Jo valia stipri, susiliejanti su užsispyrimu. Jie talentingi politikai, psichologai, psichiatrai. Matas lengvai prisitaiko prie aplinkybių tuo atveju, jei laiko vairą savo rankose. Jis pasižymi analitiniu protu, aukštai išvystyta intuicija: tai, kas turi įvykti, prieš jop akis iškyla kaip fotografija, leidžiantis jam atitinkamai pasielgti. Matas — aktyvus ir pasitikintis savimi žmogus ir todėl jis elgiasi taip, lyg būtų sutvertas kokiai nors ypatingai misijai.

Dovydas
Kilmė: hebrajų
Vardo reikšmė: lietuviška hebrajiško vardo David versija.Iš hebrajų — mylimas.
Zodiako ženklas — Ožiaragis. Planeta – Маrsas. Vardo spalva — tamsiai ruda.
Аsteroidas – Davida ( eilės Nr. 9349 )
Charakteris.
Išdidus, pastovus, pragmatiškas charakteris. Dovydas bendraujantis, apsuptas draugų, bet būtent dėl jų turi daug nemalonumų. Viskuo panašus į mamą. Fiziškai stiprus. Nemėgsta melo, gali greitai užsidegti, bet tuoj ir atlėgsta, nelaiko pykčio. Dovydas, gimęs žiemą — geras sportininkas (kovotojas, boksininkas, žiemos sporto sportininkas), pasiekiantis gerų rezultatų. Dovydas, gimęs vasarą — neparastai geras žmogus, dievinantis vaikus, nes ir pats gimsta daugiavaikėje šeimoje. Labai darbštus. Jam tinka inžinieriaus, trenerio, administratoriaus, dailininko, virėjo, juvelyro profesijos. Turi sugebėjimą įtikinti kitus, niekada nieko nežada, jei negali padaryti. Mėgsta didelius šunis. Skaniai gamina valgį.
===================================================

Į pačių populiariausių mergaičių vardų sudėtį įeina 21 vardas. 12 metų laikotarpyje lyderiauja tik du vardai — tai Gabrielė ir Gabija. Po jų eina Kamilė -11 ir Emilija — 11. Toliau Viktorija — Viktorija – 10, Ugnė – 10, Ieva – 9, Austėja – 8, Karolina – 6, Greta – 5, Evelina – 4, Deimantė – 4, Urtė – 4, Viltė – 3, Goda — 3, Monika – 2 , Augustė — 2 ir paskutinėse vietose Laura – 1, Erika – 1, Rugilė – 1, Miglė – 1
Keletas žodžių apie mergaites lyderes.

Gabrielė
Kilmė: hebrajų
Vardo reikšmė: Iš hebrajų reiškia „Dievo žmogus“.
Gražus ir tvirtas vardas, labai paplitęs visoje Europoje. Jo pagrindą sudaro senovinis žydų vardas «Gabrielius», kas reiškia «Dievo stiprybė».
Zodiako ženklas — Liūtas. Planeta – Saturnas. Vardo spalva — žalia.
Аsteroidas – Gabriella ( eilės Nr. 355 )
Charakteris.
Gabrielė pasižymi subalansuotu charakteriu, nepalaužiama valia, nuostabia aiškiaregiška intuicija ir analitišku, truputėlį ironišku protu. Tuo pačiu Gabrielė labai kerštinga. Ji gali laukti keršto mėnesius ar metus, kad tik atsilygintų įžeidėjui. Mergaitė labai jausminga ir jautri, bet stengiasi šito neparodyti. Ji linkusi į nekantrumo protrūkius. Labai pasitikinti ir subjektyvi vertinime, turi savo nuomonę. Išvystyta vaizduotė, nepaprastas žavesys ir išskirtinė atmintis padeda jai išsisukti iš bet kurios ekstremalios ar nemalonios situacijos.
Gabrielei tinka manekenės, stiuardesės, aktorės profesijos. Ji visiškai atsiduoda darbui, niekada neatsisako padėti draugams, mėgsta riziką. Suaugusi Gabrielė labai seksuali ir linkusi į neatsargius poelgius. Vyrai ja žavisi. Norėdama ji gali sukurti namuose jaukią ir mielą atmosferą. Vaišinga, rengiasi skoningai. Jos siela pilna meilės, gailestingumo, pasiaukojimo. Silpna vieta — plaučiai. gali kentėti nuo galvos skausmų.

Gabija
Kilmė: lietuvių
Vardo reikšmė: Gabija, Gabėta – lietuvių ugnies deivė, namų židinio globėja. Taip pat šventoji namų ugnis, bendrąja prasme – tai, kas šventa, brangu.
Zodiako ženklas — Liūtas. Planeta – Маrsas. Vardo spalva – tamsiai žalia.
Аsteroidas – Gaby ( eilės Nr. 1665 )
Charakteris.
Šitos judrios, visur suspėjančios mergaitės charakteris — iš motinos, nors išoriškai ji panaši į tėtę. Vaikystėje dažnai serga. Gimusios pavasarį — silpnų plaučių. Gabija talentinga, smalsi ir apsiskaičiusi, apdobanota eilių rašymu — su malonumu sukurs draugei ar draugui eilėraštį gimimo dienos proga. Ji bendraujanti, tačiau daugiau su vyrais. Gabija pasitikinti savimi, gali imtis bet kokios veiklos, bet tai nereiškia, kad ji viską pabaigs iki galo. Gabijos, gimusios žiemą — truputėlį nestabilios psichikos, greitai užsidegančios. Kai kurios linkusios į infekcines ligas. Gerai sutaria su žmonėmis, bet su savo mama kartais visai neranda bendros kalbos. Suaugusi mėgsta tolimas komandiruotes, lengvo požiūrio į pinigus. rengiasi madingai ir ryškiai. Gabijos, gimusios rudenį — labiau atsargios, viską daro neskubėdamos, taip pat renkasi ir savo gyvenimo palydovą. Tai lengvai ir maloniai bendraujančios moterys, mokančios įvertinti subtilius juokus ir pačios pajuokauti. Tinka architektorių, pedagogių, žurnalisčių, jurisčių, telefonisčių, vertėjų, aktorių, grimuotojų ir meno žinovių profesijos.